parallax background

Domáce arašidové sušienky.

29. marca 2020
med
Ako správne skladovať med, aby ostal stále chutný?
5. februára 2020
med so zázvorom
Med so zázvorom
10. apríla 2020

Domáce arašidové sušienky, pre niekoho sú možno kalorickou bombou, no recept sa určite zíjde tým, ktorí si chcú zdravo zamaškrtiť.

Recept je veľmi jednoduchý a rýchly – za pár minút máte na stole skvelé a navyše bezlepkové arašidové sušienky, ktorým isto neodoláte. Arašidové sušienky sú bez múky, rafinovaného cukru a navyše sú skvelým zdrojom zdravých tukov.

Ak si ich doprajete v primeranom množstve, určite neuškodia vašej postavičke. Kvalitné MOJMEDIK arašidové maslo je bohaté na rôzne esenciálne živiny a je tak skvelou surovinou, ktorú sa sem-tam určite oplatí zaradiť do zdravého jedálnička. Vychutnajte si ho v podobe týchto jemnučkých, zdravých arašidových sušienok s MOJMEDIK medom.

Pripravte si ich na raňajky alebo si ich pribaľte na desiatu, 2-3 kúsky vás určite dobre zasýtia. Určite vám tieto domáce arašidové sušienky budú chutiť a dodajú vám potrebnú energiu.

Ingrediencie:

  • 1/2 hrnčeka MOJMEDIK arašidové maslo
  • 1/2 hrnčeka pomletých ovsených vločiek ( výber je úplne na vás)
  • 50g MOJMEDIK agátový med
  • 1 čajová lyžička sódy bikarbóny
  • 1ks čerstvé vajíčko
Arašidové sušienky

Postup:

Všetky suroviny zmiešajte, vytvorte malé guličky a naukladajte na papierom vystlatý plech. Vidličkou guľôčky roztlačte a pečieme na 170° C 8-10 minút.

Zdroj: Zdravoafit.sk